L, 4.02.2023

Donald Trumpi uus sotsiaalmeediaettevõte kaasas miljard dollarit

PM Majandus
Donald Trumpi uus sotsiaalmeediaettevõte kaasas miljard dollarit
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 2
USA ekspresident Donald Trump.
USA ekspresident Donald Trump. Foto: KEVIN LAMARQUE/Reuters/Scanpix

Donald Trumpi uus, börsileminekuks valmistuv sotsiaalmeediaettevõte teatas laupäeval, et on sõlminud lepingud tundmatutelt investoritelt umbes miljardi dollari (ligi 900 miljonit eurot) kapitali kaasamiseks, vahendas Reuters.

Kapitali kaasamine annab märku, et USA ekspresident suudab tänu oma isiklikule ja poliitilisele kaubamärgile endiselt juurde tuua suurel määral raha. Tal on plaanis tuua välja sotsiaalmeediaäpp nimega TRUTH Social, mille käivitamiseks kulub veel vähemalt mitu nädalat.

Trump Media & Technology Groupi toimetab New Yorgi börsile Digital World Acquisition, mis panustab kuni 293 miljonit dollarit partnerlusse Trumpi meediafirmaga. Viimane on seega kaasanud 1,25 miljardit dollarit.

Miljard dollarit kogutakse läbi börsiaktsiatesse sooritatud erainvesteeringu (PIPE) tehingu «institutsionaalsete investorite mitmekesiselt rühmalt», ütles Trump Media and Digital World pressiteates ja keeldus hiljem investoreid nimetamast.

Digital World Acquisition on New Yorgi börsil noteeritud SPAC, spetsiaalselt ettevõtete ülevõtmiseks ja nende börsileviimiseks mõeldud juriidiline keha. Selline firma teeb oma aktsiate esmaemissiooni (IPO) ja hakkab seejärel otsima ettevõtteid, millega ühineda. Kuna tegemist on varata kehaga, saab see aktsiaid börsil noteerida ilma detailseid finantsandmeid avaldamata. Ettevõte, mis ühineb SPACiga, saab niimoodi börsile, ilma et peaks ise oma aktsiaid pakkuma ega enda kohta ülearu palju infot avaldama.

Trump Media sõlmis börsilemineku lepingu Digital World Acquisitioniga oktoobris valuatsiooniga 875 miljonit dollarit, kui arvestada ka võlgu. Digital World Acquisitioni reedese sulgemishinna järgi on sotsiaalmeediafirma turuväärtuseks peaaegu neli miljardit dollarit. Parempoolse kallakuga ajakiri Forbes on aga selle väärtuseks pakkunud koguni kümme miljardit dollarit.

Märksõnad
Tagasi üles