L, 4.02.2023

Suri tehnoloogiaettevõtja Urmas Purde

Toimetas Carl-Robert Puhm
Suri tehnoloogiaettevõtja Urmas Purde
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Urmas Purde.
Urmas Purde. Foto: Toomas Volkmann

Reedel lahkus meie seast 46-aastasena Urmas Purde, kes oli Eesti päritolu müügitarkvara ettevõtte Pipedrive üks asutajatest ja visionäär ning ingelinvestor paljudes iduettevõtetes.

Aastaid ajukasvajaga võidelnud Purde suri lähedaste väitel Bali kodus juhtunud õnnetuse läbi.

Purde asutas Pipedrive’i 2010. aastal koos Timo Reini, Ragnar Sassi, Martin Henki ja Martin Tajuriga. Müügitarkvara arendamise juurde jõudis ta koos Reiniga pärast terve põlvkonna Eesti müügijuhtide juhendamist koolitusfirmas, kus nende mentoriks oli Peep Vain. 2021. aastal Eesti viiendaks ükssarvikuks ehk rohkem kui miljardi dollari väärtusega firmaks tõusnud Pipedrive’is vastutas Purde eelkõige müügi ja äriarenduse ning kliendikogemuse valdkondade eest. Kuigi viimastel aastatel oli Purde Pipedrive’i aktiivsest tegevusest kõrvale astunud, kuulus ta kuni 2021. aastani ettevõtte nõukokku.

«Urmas ei olnud lihtsalt asutaja, ta oli ka kõige suurem Pipedrive’i fänn. Ma usun et lisaks Urmase müügivaldkonna tarkusele, mille peale on Pipedrive’i edulugu ehitatud, on Pipedrive’i kergelt mässumeelne vaim päritud just temalt,» ütles Sergei Anikin, Pipedrive’i pikaajaline tehnoloogiajuht. «Ta on minu jaoks järjekindluse etalon, seda nii äris kui eraelus. Vaatamata saatuse vingerpussidele tegi ta oma elujaatava suhtumise, ebainimlikuna tundunud tahtejõu ning optimistliku vaatega enamikele silmad ette. Jään teda meenutama kui head sõpra ja kolleegi, kes tundis kirge ja siirast rõõmu elu ja elamise üle.»

Purde võitles oma elutöö ehitamisega samaaegselt üle kümne aasta agressiivse ajukasvajaga. 2021. aastal avaldas ta raamatu «Vaba langemine. Pisisulist ükssarvikuks», kus ta kirjeldas oma võitlust raske haigusega ning kuidas ta on seepärast pidanud korduvalt õppima rääkima ja kõndima.

2021. aastal pälvis Purde Vabariigi Presidendi Valgetähe IV klassi teenetemärgi oma panuse eest ettevõtluse arendamisse.

Märksõnad
Tagasi üles