Idufirmade toetuseks loodud süsteemid, nt kiirendid, aitavad äri käimasaamiseks minevat aega märkimisväärselt vähendada! Antud valdkonnas pole alati vaja krediiditooteid nagu tarbimislaen või krediitkaart, et oma äriideest maksimum võtta - appi tulevad ka investorid, kes usuvad idufirma meeskonna väljakäidud plaani õnnestumisse. Ehk, hea lahenduse leidmiseks ei pea ootama enam viis-kuus aastat, vaid tulemused saabuvad kiiremini.
Kuid kas idufirmad on tõesti lihtsalt järjekordne trend, gen-Z ning IT fännide teema? Tegelikult mõjutab iduettevõtete olemasolu ja tegevus meid kõiki.
Esiteks – korporatsioonide vastand
Suured ettevõtted on võimsad ja paljude alustavate ettevõtjate unistuseks ongi ühel hetkel enda impeeriumi juhtimine, ent suurus võib olla ka miinus. Väike firma suudab turul toimuvaga ühes tempos püsida, viies ellu vajalikke muudatusi ka ettevõtte sees või katsetades uusi ning paljulubavaid lähenemisi. Vähem bürokraatiat tähendab kiiremaid otsuseid ja jõudsamat edasiliikumist.
Paindlikkus ei piirdu vaid ettevõtte struktuuri tasandiga, vaid ka töötajatel on tavaliselt rohkem vabadust, sh paindlikumad töötunnid ja rohkem kontrolli selle üle, kuidas tööülesandeid täita. Loominguline lähenemine on hinnatud! Võrreldes suurte ettevõtetega, suisa korporatsioonidega, on idufirmad ise väikesed, kuid nende ideed silmapaistvalt suured!
Teiseks – võimalus igaühele
Mõnikord võib olla keeruline teatud valdkondades jala ukse vahele saamine. Tarvis on diplomeid, koolitusi, sertifikaate ja kindlaks määratud aastate jagu kogemusi. Eriti keeruline võib ametisse sisenemine olla siis, kui soovid kardinaalselt valdkonda vahetada. Idufirmade juures tuleme jälle tagasi nende paindlikkuse juurde. Paindlikkus laieneb ka töötajate maailma ehk idufirmadega on võimalik liituda neilgi, kes muidu ettevõtlusmaailmast võibolla kõrvale jääksid.